Úrad vlády chce motivovať zamestnancov k očkovaniu, po podaní vakcíny im dá deň voľna navyše

Slovensko Správy

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Úrad vlády SR (ÚV SR) poskytne svojim zamestnancom mimoriadny deň voľna na regeneráciu po vakcinácii. Informoval o tom Tlačový a informačný odbor ÚV SR.

Ako vysvetlil, cieľom je podporiť zamestnancov, ktorí si chcú chrániť svoje zdravie aj zdravie kolegov a zabezpečiť tak bezproblémový chod úradu. Nárok na deň pracovného voľna s náhradou mzdy poskytnú každému zamestnancovi po podaní prvej aj druhej dávky vakcíny.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

V prípade jednodávkovej vakcíny Janssen má zamestnanec nárok na dva dni voľna. Túto výhodu budú môcť využiť aj zaočkovaní zamestnanci.

Vhodný nástroj

„Vnímam, že veľa ľudí s očkovaním váha aj preto, že po podaní vakcíny môžu nastať prejavy, ktoré ich na deň či dva vyradia z pracovného procesu. Deň plateného voľna na zotavenie sa po očkovaní je preto vhodným nástrojom, ako zamestnancov podporiť v rozhodnutí dať sa zaočkovať,“ objasnil vedúci ÚV SR Július Jakab.

Dodal, že mu záleží na tom, aby bolo čo najviac ľudí zaočkovaných aj na úrade vlády, aby v prípade ďalšej vlny mohli pracovať a cítiť sa bezpečne.

Dobrý príklad pre ďalších

Verí, že pozitívna motivácia zamestnancov v podobe dňa voľna na zotavenie sa po očkovaní by mohla byť dobrým príkladom aj pre ďalšie štátne inštitúcie či súkromných zamestnávateľov.

Podľa neho sú zaočkovaní zamestnanci odolnejší voči koronavírusu a v prípade ďalšej vlny tak budú schopní naďalej plynulo vykonávať svoju prácu.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrad vlády chce motivovať zamestnancov k očkovaniu, po podaní vakcíny im dá deň voľna navyše © SITA Všetky práva vyhradené.