Ukrajinská armáda zaútočila na Čonharský most, väčšinu rakiet sa podarilo zostreliť

Správy Svet

6.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda podnikla útok na Čonharský most, ktorý spája okupovaný polostrov Krym s Chersonskou oblasťou na juhu Ukrajiny. Ruské médiá uviedli, že most zasiahli tri alebo štyri explózie. Informuje o tom web Sky News. Rusmi dosadený líder Krymu Sergej Aksionov povedal, že Ukrajina na most zaútočila raketami.

„Nepriateľ podnikol raketový útok na oblasť Čonharského mosta na severe Krymu,“ napísal na komunikačnej platforme Telegram. Podľa Aksionova väčšinu rakiet zostrelili, ale jedna dopadla na cieľ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poškodená je vozovka cestného mosta, práce na oprave sa už začínajú. Nie sú nijaké obete,“ napísal na Telegrame. Čonharský most, ktorý je jedným z mála spojení medzi Krymom a pevninou, Ukrajina zasiahla už v júni.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Najnovší útok prišiel po tom, ako ukrajinský bezpilotný čln zaútočil pri Krymskom moste. Ten cez Kerčský prieliv spája polostrov s Ruskom.

Viac k témam: Čonharský most, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda zaútočila na Čonharský most, väčšinu rakiet sa podarilo zostreliť © SITA Všetky práva vyhradené.