Ukrajinec nelegálne prekročil hranice Slovenska, zmaril si vstup do Európskej únie na tri roky

Slovensko Správy

4.3.2020 (Webnoviny.sk) – Ukrajinca bez dokladov totožnosti zadržali policajti v pondelok 2. marca v katastri obce Petrovce v okrese Sobrance.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická, policajti Oddelenia hraničnej kontroly PZ Petrovce v lesnom poraste zistili, že cudzinec prekročil vonkajšiu hranicu s Ukrajinou neoprávnene mimo hraničného priechodu a zdržiaval sa na Slovensku bez povolenia príslušných orgánov.

„Preto ho administratívne vyhostili s uložením zákazu vstupu na územie Slovenskej republiky a ostatných členských štátov Európskej únie na dobu troch rokov. V zmysle Dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii ho tak odovzdali príslušníkom Štátnej hraničnej služby Ukrajiny,“ dodala Kopernická.

Viac k témam: doklady, hraničná kontrola, nelegálna migrácia, Riaditeľstvo Hraničnej a cudzineckej polície (RHCP), vyhostenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinec nelegálne prekročil hranice Slovenska, zmaril si vstup do Európskej únie na tri roky © SITA Všetky práva vyhradené.