Turistka prepadla cez zábradlie a narazila na skaly, pomáhali jej leteckí záchranári

Slovensko Správy

2.7.2020 (Webnoviny.sk) – Leteckí záchranári zo Žiliny popoludní zasahovali v Kvačianskej doline v okrese Liptovský Mikuláš, kde pomáhali 42-ročnej turistke, ktorá si pri páde vážne zranila chrbticu. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Hopjaková z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE.

Turistka prepadla cez zábradlie a padala trojmetrovým strmým terénom. Po lokalizácii miesta udalosti lekára k zranenej spustili pomocou palubného navijaka. Žena sa nachádzala v starostlivosti horských záchranárov, ktorí jej poskytli primárne zdravotné ošetrenie. Po páde a náraze o skaly sa sťažovala na výrazné bolesti krížovej oblasti chrbtice,“ uviedla Hopjaková.

Záchranári pripravili zranenú ženu na evakuáciu z miesta vo vákuovom matraci pomocou lanovej techniky. „Počas medzipristátia jej lekár doplnil liečbu a v stabilizovanom stave ju transportovali do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku,“ dodala Hopjaková.

Viac k témam: leteckí záchranári, nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Turistka prepadla cez zábradlie a narazila na skaly, pomáhali jej leteckí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.