Turecké sily zajali významného člena Islamského štátu, ktorý stojí za útokmi v Rusku a Nemecku

Správy Svet

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Turecké sily zajali v Sýrii významného člena Islamského štátu (IS), ktorý stojí za útokmi v Rusku a Nemecku. V rozhovore pre piatkové vydanie novín Hürriyet to uviedol turecký minister vnútra Süleyman Soylu.

Turecko minulý týždeň uviedlo, že zajalo „dôležitého“ člena IS, nemenovalo ho však. Soylu ho v rozhovore identifikoval ako Júsufa Hubu, vysokopostaveného predstaviteľa IS. Ten podľa slov ministra údajne naplánoval a nariadil bližšie nešpecifikovaný bombový útok v Rusku v roku 2018, ako aj útok v supermarkete v nemeckom Hamburgu v roku 2017.

Zatkli sme veľmi vysokopostaveného člena IS, ktorý je známym bombovým útočníkom, výrobcom výbušnín a organizátorom samovražedných útokov,“ povedal pre denník Soylu.

Minister dodal, že podozrivý je známy tiež ako abú Džihád al-Dín al-Násır Ubajdí. Zadržiavajú a vypočúvajú ho v Sýrii v oblasti, ktorú má pod kontrolou Turecko.

Zdroj: Webnoviny.sk – Turecké sily zajali významného člena Islamského štátu, ktorý stojí za útokmi v Rusku a Nemecku © SITA Všetky práva vyhradené.