Trump vyslal Národnú gardu do troch štátov, súčasnú krízu označil za vojnu

Správy Svet

23.3.2020 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump prikázal vyslať Národnú gardu do troch štátov, ktoré najviac postihla pandémia koronavírusu.

Konkrétne sú to štáty New York, Kalifornia a Washington. Vojaci budú zabezpečovať dodávky zdravotníckej pomoci a zriaďovať zdravotnícke stanice.

Viac o téme: Koronavírus

Tieto kroky nasledujú po tom, čo počet obetí v krajine stúpol už na 473 a počet nakazených presiahol 35 400. V meste New York medzičasom rastú obavy z možného nedostatku kľúčových zdravotníckych potrieb.

Trump označil krízu, ktorej jeho krajina aktuálne čelí, za „vojnu“. „Chcem uistiť americký ľud, že každý deň robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme čelili a nakoniec porazili tohto strašného neviditeľného nepriateľa,“ povedal prezident.

Stanice zriadené Národnou gardou budú mať kapacitu 4 000 postelí, z toho 2 000 dostane Kalifornia, 1 000 New York a 1 000 Washington. Trump už tiež uvoľnil z federálnych fondov peniaze, ktoré majú spomínaným štátom pomôcť zvládnuť vzniknutú situáciu.

Viac k témam: americký prezident, Koronavírus, Národná garda USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump vyslal Národnú gardu do troch štátov, súčasnú krízu označil za vojnu © SITA Všetky práva vyhradené.