Trump sa na predvolebnom mítingu posťažoval na svinstvá, ktorým musí čeliť

Správy Svet

19.12.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump absolvoval v stredu v noci, keď Snemovňa reprezentantov rozhodovala o jeho impeachmente, rekordne dlhú predvolebnú akciu v v štáte Michigan.

Republikáni žalobu nepodporili

Počas nej skákal od jednej, zdanlivo nesúvisiacej témy k druhej, než sa vyjadril k tej najdôležitejšej: historickému hlasovaniu v Kongrese.

V čase, keď členovia dolnej komory začali s hlasovaním, sa posťažoval na „svinstvá“, ktorým musí čeliť. Po tom, čo Snemovňa reprezentantov schválila dva body ústavnej žaloby, Trump povedal, že hlasovanie ukázalo „hlbokú nenávisť a pohŕdanie“ demokratov voličmi.

Neskôr tiež nezabudol pripomenúť, že traja demokrati sa pridali k republikánom a hlasovali proti impeachmentu. Žalobu, naopak, nepodporil nikto z republikánov.

Trump je ako Johnson a Clinton

Trump sa stal len tretím prezidentom v histórii USA, voči ktorému Snemovňa takto rozhodla. Prvým bol exprezident Andrew Johnson v roku 1868 a následne Bill Clinton v roku 1998. V oboch prípadoch Senát žalobu neschválil.

Vo všeobecnosti sa predpokladalo sa, že Snemovňa reprezentantov impeachment Trumpa schváli, keďže demokrati v nej majú jasnú väčšinu.

Celý proces však pravdepodobne opäť narazí v Senáte, kde majú zas väčšinu republikáni. Senát by mal o impeachmente hlasovať v januári.

Viac k témam: americký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump sa na predvolebnom mítingu posťažoval na svinstvá, ktorým musí čeliť © SITA Všetky práva vyhradené.