Trnava použije na boj s koronavírusom peniaze od Matovičovej manželky, boli v rezervnom fonde

Slovensko Správy

29.4.2020 (Webnoviny.sk) – Trnava zapracovala do tohtoročného rozpočtu mesta 740-tisíc eur z rezervného fondu, z toho 600-tisíc eur je určených na financovanie výdavkov, ktoré súvisia s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2. Peniaze pochádzajú z predaja bývalej ubytovne na Kollárovej ulici, ktorú ešte v roku 2014 vo verejnej súťaži kúpila Pavlína Matovičová, manželka súčasného predsedu vlády.

Doteraz boli uložené v rezervnom fonde s tým, že ich použitie bolo viazané na výstavbu sociálnych bytov. Mestské zastupiteľstvo v Trnave umožnilo zmenu použitia týchto peňazí. Zároveň však poslanci schválili uznesenie, že do budúceho roku peniaze vrátia na pôvodné účely.

Viac o téme: Koronavírus

Zo 600-tisíc eur na výdavky súvisiace s pandémiou je 200-tisíc vyčlenených na karanténne zariadenie. Zostávajúce dve tretiny budú rozdelené medzi mestský úrad, mestskú políciu, Správu kultúrnych a športových zariadení a Zariadenie pre seniorov, ktoré ich majú použiť ne riešenie situácie v súvislosti s koronavírusom. Zostávajúcich 140–tisíc eur pôjde na projektovú dokumentáciu na bytový dom a prípravu iných projektov.

Trnava dostala za ubytovňu pred piatimi rokmi od Matovičovej viac ako 1,2 milióna eur, mestské zastupiteľstvo výťažok z predaja viazalo na výstavbu sociálnych bytov. Peniaze sú až doteraz v rezervnom fonde mesta, s výnimkou asi 15-tisíc eur, ktoré boli použité na už neaktuálne projektové dokumentácie útulku pre bezdomovcov a podpory bývania pre rodiny s deťmi. Zostávajúcich približne 480-tisíc eur zostáva podľa dnes schváleného materiálu na výdavky v sociálnej oblasti.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, mesto Trnava
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava použije na boj s koronavírusom peniaze od Matovičovej manželky, boli v rezervnom fonde © SITA Všetky práva vyhradené.