Tínedžer dostal dvanásť a pol roka za vraždu dievčaťa, ktoré sa s ním rozišlo

Správy Svet

8.11.2019 (Webnoviny.sk) – V anglickom grófstve Wiltshire v piatok odsúdili na dvanásť a polročné väzenie tínedžera, ktorý v máji tohto roku zabil svoju expriateľku. Vtedy sedemnásťročný, dnes už dospelý Thomas Griffiths nožom ubodal na smrť rovnako starú Ellie Gould len deň po tom, ako sa s ním rozišla.

Páchateľ v osudný deň prišiel do domu svojej bývalej priateľky v meste Calne, začal ju škrtiť a potom ju trinásťkrát bodol do krku kuchynským nožom. Nakoniec ju nechal ležať na zemi v kuchyni, kde ju neskôr našiel jej otec.

Rodičia dievčaťa si najskôr mysleli, že šlo o samovraždu, pretože páchateľ všetko narafičil tak, aby to tak vyzeralo. Na zemi ju nechal ležať s nožom zabodnutým v krku, pričom tento nôž jej vložil do ruky.

Následne rozoslal rôznym ľuďom SMS správy, ktoré mu mali zaistiť alibi, vrátane správy samotnej obeti, v ktorej sa jej pýtal, či sa s ním ešte nechce stretnúť.

Vášňou nebohej Ellie Gould boli predovšetkým kone, často sa zúčastňovala na jazdeckých pretekoch a jej snom bolo pracovať v jazdeckej polícii. S páchateľom sa poznali od siedmich rokov, chodili spolu tri mesiace.

Viac k témam: súd, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Tínedžer dostal dvanásť a pol roka za vraždu dievčaťa, ktoré sa s ním rozišlo © SITA Všetky práva vyhradené.