Texas a Oklahomu zasiahli ničivé tornáda, úrady hlásia obete (video)

Správy Svet

24.4.2020 (Webnoviny.sk) – Nečas v amerických štátoch Oklahoma, Texas a Louisiana si vyžiadal najmenej sedem obetí a desiatky zranených. Z oblasti hlásili v posledných dvoch dňoch silné búrky, záplavy a tornáda. Päť osôb pripravili o život „extrémne nebezpečné“ tornáda v Oklahome a Texase. V Louisiane zomrel jeden človek počas búrky a ďalší pri povodniach.

Domácnosti ostali bez elektriky

Viac než 100-tisíc domácností ostalo vo štvrtok popoludní bez elektrickej energie. Podľa amerických meteorológov zasiahlo „extrémne nebezpečné tornádo“ mesto Onalaska a jeho okolie v štáte Texas, kde si vyžiadalo tri obete a 30 zranených.

Podľa miestnych médií tam prírodný živel napáchal aj výrazné škody na majetkoch a infraštruktúre.

Počet obetí stúpa

Druhé „veľké a nebezpečné“ tornádo sa prehnalo okresom Marshall na juhu Oklahomy, kde pripravilo o život dvoch ľudí. Z regiónu hlásili večer miestneho času aj ďalšie tornáda.

Skôr počas apríla si tornáda a záplavy v rovnakom regióne vyžiadali 26 obetí. Po posledných tornádach stúpol počet obetí týchto prírodných živlov v roku 2020 v USA na 74, čo je najviac od roku 2011, informuje denník Washington Post.

Viac k témam: extrémne počasie, povodne, tornádo
Zdroj: Webnoviny.sk – Texas a Oklahomu zasiahli ničivé tornáda, úrady hlásia obete (video) © SITA Všetky práva vyhradené.