Tablety a dobrovoľnícke autá Moje Galaxy od Samsungu umožnia seniorom spojenie s ich blízkymi aj počas karantény

Slovensko Správy

20.4.2020 (Webnoviny.sk) – Samsung poskytne neziskovej organizácii Post Bellum tablety, prostredníctvom ktorých sa môžu pamätníci udalostí 20. storočia spojiť s blízkymi. Rozvážať ich budú autá Moje Galaxy s dobrovoľníkmi zo Samsungu.

Ani celoštátne obmedzenie voľného pohybu ľudí vyhlásené vládou kvôli riziku šírenia nákazy novým typom koronavírusu COVID-19 nepreruší kontakt seniorov s ich blízkymi. Vzhľadom na to, že seniori patria medzi najrizikovejšiu skupinu obyvateľov, spoločnosť Samsung sa im rozhodla v spolupráci s občianskym združením Post Bellum pomôcť. Seniori, ktorým Post Bellum pomáha, tvoria dve skupiny – preživší holokaustu a politickí väzni. Samsung im rozdá 45 tabletov, prostredníctvom ktorých nestratia kontakt s ich najbližšími.

Rozvoz tabletov seniorom zaistia dobrovoľníci v dvoch autách Moje Galaxy, ktoré tiež poskytne Samsung. Využije tak ich kapacity v čase, keď je servis Moje Galaxy kvôli celoštátnej karanténe obmedzený. Zamestnanci Samsungu sa taktiež prihlásili ako dobrovoľníci do iniciatívy Nezabúdame na vás (pomoc.postbellum.sk). To vzniklo 25. marca 2020 a pomáha pamätníkom-seniorom. Poskytuje im pomoc prostredníctvom telefonického rozhovoru, ale aj bezkontaktnú pomoc vo forme nákupov, dovozu liekov, venčenia psa, a pod. Na bezplatnú infolinku 0800 22 11 80 môže zavolať ktokoľvek, kto potrebuje pomoc, či porozprávať sa o aktuálnej situácii, odporúčaniach štátu, ale aj o bežných veciach a o ich životných príbehoch. A práve do rozvážania potrebných vecí sa tiež zapojí Samsung so svojimi autami Moje Galaxy.

„Buďme v týchto dňoch zodpovední k sebe, k svojim blízkym, ale aj k ľuďom okolo seba. Všetci vieme, že najohrozenejšou skupinou sú starí ľudia. Mnohí z nich majú obavy vychádzať. Nedovoľme, aby trpeli. Teraz je to na nás,“ prosí podporovateľov Sandra Polovková, riaditeľka Post Bellum, ktorá nezištnú pomoc zo strany Samsungu veľmi víta.

Pamätníci budú mať k dispozícii celkovo 45 tabletov, pričom Samsung pomôže aj s online rýchlokurzom ich ovládania. Pripravuje jednoduché video návody, ktoré im vysvetlia, ako s nimi pracovať. Seniori budú potrebovať len pripojenie do internetu, prípadne pre videoprenos využijú mobilné dáta, ktoré im zaistí Post Bellum.

„Sme radi, že môžeme pomôcť dobrej veci a stať sa sprostredkovateľom tak dôležitej činnosti, ako je sociálny kontakt,“ hovorí Zuzana Mravík Zelenická, Corporate Citizenship Manager spoločnosti Samsung Electronics, ktorá má projekt na starosti. A dodáva: „Lokálne dlhodobo podporujeme prevažne vzdelávanie mladých ľudí. V čase pandémie sú však najohrozenejšou skupinu seniori. Preto sme sa rozhodli spolupracovať s neziskovou organizáciou Post Bellum. Pomocou našich dobrovoľníkov a darovaných tabletov pomáhame seniorom zostať v kontakte s ich blízkymi a okolitým svetom. Do budúcnosti by sme s nimi mohli vymyslieť aj projekt digitálneho vzdelávania seniorov a pracovať na ňom.“

Informačný servis

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Post Bellum, PR, Samsung
Zdroj: Webnoviny.sk – Tablety a dobrovoľnícke autá Moje Galaxy od Samsungu umožnia seniorom spojenie s ich blízkymi aj počas karantény © SITA Všetky práva vyhradené.