Švejna ani Ondrejcsák nebudú na kandidátke Mosta-Híd v parlamentných voľbách 2020

Slovensko Správy

21.11.2019 (Webnoviny.sk) – Štátni tajomníci za vládnu stranu Most-Híd Ivan Švejna a Róbert Ondrejcsák nebudú kandidovať v budúcoročných parlamentných voľbách. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa strany Klára Magdeme.

Ivan Švejna pôsobí ako štátny tajomník na Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. „Vzhľadom k tomu, že svoju najbližšiu budúcnosť vidím hlavne v odbornej práci, tak som sa rozhodol, že v najbližších voľbách do parlamentu kandidovať nebudem. Po skončení mandátu sa chcem angažovať v novovznikajúcom Inštitúte dôchodkovej politiky, ktorého cieľom bude ponúkať odborné a zodpovedné riešenia, analýzy a stanoviská v oblasti dôchodkového systému,“ napísal na svojom Facebooku Švejna. Hovorkyňa strany zároveň uviedla, že Švejna nevystupuje z Mosta-Híd, ale bude s ním aj naďalej spolupracovať.

Róbert Ondrejcsák zastáva uvedený post na Ministerstve obrany SR. Nie je však členom strany, ale jej nominantom.

Predseda strany Béla Bugár vo štvrtok zároveň potvrdil, že v najbližších parlamentných voľbách bude lídrom kandidátky súčasný minister dopravy Árpád Érsek. Dvojkou by mal byť Bugár a na treťom mieste sa má nachádzať súčasný minister životného prostredia László Sólymos.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Švejna ani Ondrejcsák nebudú na kandidátke Mosta-Híd v parlamentných voľbách 2020 © SITA Všetky práva vyhradené.