Švajčiarsko začne uvoľňovať opatrenia súvisiace s koronavírusom, proces potrvá dva mesiace

Správy Svet

17.4.2020 (Webnoviny.sk) – Švajčiarske úrady uvoľnia počas nadchádzajúcich dvoch mesiacov reštrikcie týkajúce sa pandémie koronavírusu. Dôvodom je ústup prípadov nákazy v posledných týždňoch. „Chceme to spraviť tak rýchlo, ako bude možné a tak pomaly, ako bude potrebné,“ povedal vo štvrtok na tlačovej konferencii v Berne minister zdravotníctva Alain Berset.

Proces, ktorý bude mať tri etapy, sa začne 27. apríla otvorením nemocníc pre neakútne prípady, lekárskych a zubných ambulancií, kaderníctiev a niektorých obchodov.

Viac o téme: Koronavírus

Následne 11. mája povolí vláda otvoriť všetky ostatné obchody a základné školy, pričom 8. júna budú nasledovať zvyšné školy, knižnice či múzeá.

Tieto kroky budú sprevádzať ochranné preventívne opatrenia a plán sa môže v súvislosti s aktuálnou situáciou zmeniť. Švajčiarsko má aktuálne potvrdených 26 732 prípadov nákazy, pričom vyše 1 200 osôb tam koronavírusu podľahlo.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko začne uvoľňovať opatrenia súvisiace s koronavírusom, proces potrvá dva mesiace © SITA Všetky práva vyhradené.