Švajčiarsko ide otvárať obchody a stoly v reštauráciách budú minimálne dva metre od seba

Správy Svet

29.4.2020 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska vláda 11. mája znova otvorí obchody, reštaurácie, múzeá, knižnice a školy, ktoré pre pandémiu koronavírusu predtým zatvorili.

Federálna vláda takisto oznámila opatrenia na podporu leteckých spoločností, umožní športovanie a zmierni niektoré imigračné obmedzenia. Reštaurácie budú musieť zabezpečiť, aby boli jednotlivé stoly od seba vzdialené minimálne dva metre.

Viac o téme: Koronavírus

V platnosti však aj po spomínanom dátume zostanú niektoré pravidlá sociálnej izolácie, ako napríklad obmedzenie zhromažďovania sa na verejnosti pre maximálne päť ľudí. Veľké podujatia ako koncerty alebo športové zápasy zatiaľ nedostanú zelenú.

„Táto kríza ešte nie je za nami. Zatiaľ nemôžeme žiť tak, ako predtým. Budeme s týmto vírusom a tiež s ekonomickými následkami ešte nejaký čas žiť. Neexistuje jednoduché riešenie,“ povedala prezidentka Simonetta Sommaruga. Švajčiarsko doteraz potvrdilo 29 407 nakazených a 1 408 mŕtvych.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, materské školy, múzeum, preventívne opatrenia, reštaurácie, stredné školy, základné školy
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko ide otvárať obchody a stoly v reštauráciách budú minimálne dva metre od seba © SITA Všetky práva vyhradené.