Súd v kauze vraždy Kuciaka (16. deň): Na pojednávaní sa majú čítať aj komunikácie obžalovaných z Threemy

Slovensko Správy

19.5.2020 (Webnoviny.sk) – V utorok 19. mája na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku pokračuje hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, podnikateľa Petra Molnára a ďalších skutkov.

Na programe je viacero úkonov. Vypovedajú súdni znalci a súd pristúpi aj k čítaniu komunikácie obžalovaných z aplikácie Threema. Tú na predošlom pojednávaní oficiálne zahrnul do dokazovania.

V pondelok 18. mája prišiel na pojednávanie aj Ivan Kočner, brat obžalovaného Mariana Kočnera. Odmietol však vypovedať a tak prečítali jeho výpoveď z prípravného konania, ktorú urobil v máji 2019. „Jedného novinára treba ‚dať dole‘, potom ešte jedného a bude pokoj,“ povedal podľa svojho brata obžalovaný Marian Kočner. Tento výrok odznel na rodinnej oslave na počesť rodičov obžalovaného v novembri 2012.

Obžalovaná Alena Zsuzsová v pondelok spochybnila priznanie strelca Miroslava Marčeka.

Marček dostal 23 rokov a Andruskó 15

Obžalovaní sú v tomto prípade podnikateľ Marian Kočner, jeho známa Alena Zsuzsová a bývalý policajt Tomáš Szabó.

Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav Marček, ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu aj podnikateľa Molnára v roku 2016. Tento obžalovaný bol v pondelok 6. apríla neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia.

Účasť na vražde priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi. Kuciaka a jeho snúbenicu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Kočnera.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v kauze vraždy Kuciaka (16. deň): Na pojednávaní sa majú čítať aj komunikácie obžalovaných z Threemy © SITA Všetky práva vyhradené.