Súd v kauze vraždy Kuciaka (13. deň): Na programe pojednávania by malo byť oboznamovanie s ďalšími dôkazmi

Slovensko Správy

29.4.2020 (Webnoviny.sk) – V stredu 29. a vo štvrtok 30. apríla pokračuje pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho partnerky Martiny Kušnírovej, podnikateľa Petra Molnára a ďalších skutkov.

Na programe pojednávania by malo byť oboznamovanie s ďalšími dôkazmi. Naposledy sa v tejto kauze pojednávalo 15. a 16. apríla, pričom sa pred súdom prevažne čítali výpovede svedkov z prípravného konania.

Pre hrozbu šírenia korovanirusu bude pojednávanie opätovne v špeciálnom režime, nebude prítomná verejnosť a do pojednávacej miestnosti budú vpustení len zástupcovia vybraných médií.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Súd v kauze vraždy novinára Kuciaka (fotografie)

Marček dostal 23 rokov a Andruskó 15

Obžalovaní sú v tomto prípade podnikateľ Marian Kočner, jeho známa Alena Zsuzsová a bývalý policajt Tomáš Szabó. Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav Marček, ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu aj podnikateľa Molnára v roku 2016. Tento obžalovaný bol v pondelok 6. apríla neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia.

Účasť na vražde priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi. Kuciaka a jeho snúbenicu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Kočnera.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v kauze vraždy Kuciaka (13. deň): Na programe pojednávania by malo byť oboznamovanie s ďalšími dôkazmi © SITA Všetky práva vyhradené.