Súd s izraelským premiérom Netanjahuom odložili o dva mesiace, dôvodom je koronavírus

Správy Svet

15.3.2020 (Webnoviny.sk) – Jeruzalemský súd v nedeľu rozhodol o odložení súdu s premiérom Benjaminom Netanjahuom, ktorý je podozrivý z korupcie, prijímania úplatkov a zneužívania moci vo viacerých prípadoch vrátane snahy zaistiť si podporu renomovaného denníka Jediot Achronot výmenou za sľub, že sa zasadí za zničenie jeho konkurencie.

Viac o téme: Koronavírus

Úvodné pojednávanie procesu s Netanjahuom sa malo konať už tento utorok, no presúva sa na 24. mája, pričom dôvodom odkladu je koronavírus a s tým súvisiace bezpečnostné opatrenia.

Neúspešný pokus o odklad pojednávania

Netanjahuovi právnici sa snažili o odklad pojednávania najskôr s tým, že potrebujú viac času na preštudovanie obžaloby.

To však súd odmietol odôvodnením, že otvorenie procesu je len formalitou a na ňom ešte Netanjahuovi obhajcovia nepotrebujú poznať všetky detaily.

Koronavírus mu prišiel vhod

Netanjahuovi tak prišiel v tomto smere vhod koronavírus, keďže v rámci opatrení na boj proti epidémii, o ktorých jeho vláda rozhodla koncom týždňa, sa rušia aj akékoľvek verejné zhromaždenia a podujatia vrátane súdnych zasadnutí.

V mnohých iných krajinách, aj takých, ktoré sú koronavírusom postihnuté viac ako Izrael, sú naopak súdne pojednávania zo zákazu verejných podujatí vyňaté.

Viac k témam: COVID-19, epidémia, Koronavírus, odložené pojednávanie, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd s izraelským premiérom Netanjahuom odložili o dva mesiace, dôvodom je koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.