Súd bude rozhodovať o návrhu dohody so Zoltánom A. z kauzy Kuciak

Slovensko Správy

30.12.2019 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd bude v pondelok na verejnom zasadnutí rozhodovať o návrhu dohody o vine a treste so Zoltánom A, ktorý figuruje v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

Pôvodne bol medzi piatimi obvinenými z úkladnej vraždy, no po spolupráci s políciou bol vyčlenený na samostatné konanie. Dohodu o vine už odsúhlasil dozorujúci prokurátor, posledné slovo však bude mať súd.

Mal byť sprostredkovateľom

Polícia Zoltána A. označila za sprostredkovateľa medzi Alenou Zs., ktorá bola známou podnikateľa Mariana K., a vykonávateľmi dvojnásobnej vraždy Miroslavom M. a Tomášom Sz. Obvinený je aj v kauze objednávok vrážd prokurátorov Petra Šufliarskeho a Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica.

Takisto na Okresnom súde Bratislava V čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu, za čo mu hrozí sedem až 12 rokov odňatia slobody. Podľa portálu dlžník.sk má totiž Zoltán A. daňový nedoplatok presahujúci milión eur.

Sú stíhaní väzobne

V prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry obžalobu na Tomáša Sz., Miroslava M., Alenu Zs. a tiež Mariana K. Všetci menovaní sú momentálne stíhaní väzobne, u Mariana K. je však dôvodom kauza údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur.

Jána Kuciaka a jeho partnerku zastrelili vo februári 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Kuciak pracoval ako investigatívny novinár pre portál Aktuality.sk. V rámci svojej činnosti sa zameriaval aj na kauzy spojené s Marianom K.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd bude rozhodovať o návrhu dohody so Zoltánom A. z kauzy Kuciak © SITA Všetky práva vyhradené.