Strany dostali pred Štedrým dňom darčeky, Mistrík podporil Spolu a Lexmann obdarovala KDH

Slovensko Správy

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Bývalý kandidát na prezidenta Róbert Mistrík podporil finančne stranu Spolu-občianska demokracia, kandidátka v eurovoľbách Miriam Lexmann obdarovala Kresťanskodemokratické hnutie (KDH).

Na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti to uvádza mimovládka Transparency International Slovensko (TIS). Príspevky dostali aj iné politické strany, napríklad Vlasť, ktorej požičal 13-tisíc eur živnostník Jozef Budzel.

„Luxusné darčeky už deň pred Štedrým večerom dostali aj viaceré politické strany. Strana Spolu dnes dostala dar 5-tisíc eur od Roberta Mistríka, bývalého prezidentského kandidáta. Novozvolená europoslankyňa Miriam Lexmann, ktorá do funkcie nastúpi až po Brexite, poslala svojej KDH dnes 15-tisíc eur. Strana Vlasť tiež zverejnila informáciu, že 13-tisíc eur jej na kampaň požičal Jozef Budzel, živnostník z Bobrova, malej oravskej obce. Budzel za Vlasť aj kandiduje na 33.mieste,“ píše mimovládka.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Strany dostali pred Štedrým dňom darčeky, Mistrík podporil Spolu a Lexmann obdarovala KDH © SITA Všetky práva vyhradené.