Srbi zvažujú zatvorenie pozemných hraníc, do krajiny sa húfne vracajú občania zo zahraničia

Správy Svet

19.3.2020 (Webnoviny.sk) – Srbská vláda zvažuje uzavretie svojich pozemných hraníc v snahe zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Minister vnútra Nebojša Stefanović uviedol, že o tom rozmýšľajú preto, lebo sa do krajiny v ostatných štyroch dňoch vrátilo zhruba 70-tisíc Srbov a ich rodín zamestnaných v západnej Európe, a to aj napriek tomu, že ich vyzývali, aby tak nerobili.

Na hranici s Chorvátskom a Maďarskom následne vznikali veľké dopravné zápchy. Všetky osoby, ktoré prídu do Srbska, musia podľa ministra zostať v samoizolácii alebo ich pošlú do karantén zriadených na viacerých miestach.

Vláda pre nový koronavírus uzavrela aj hlavné letisko v krajine. Letisko Nikolu Teslu v Belehrade je prístupné len pre nákladné lety. V stredu zavreli aj letisko v meste Niš.

Srbsko, ktoré má zatiaľ 97 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom, prijalo jedny z najprísnejších opatrení v Európe. Zaviedlo napríklad nočný zákaz vychádzania pre všetkých občanov a obyvatelia starší ako 65 rokov nemôžu z domov vychádzať vôbec.

Viac k témam: hranice, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Srbi zvažujú zatvorenie pozemných hraníc, do krajiny sa húfne vracajú občania zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.