Špeciálny prokurátor Kováčik ostáva vo väzbe, senát zamietol aj sťažnosť jeho manželky

Slovensko Správy

10.11.2020 (Webnoviny.sk) – Obvinený špeciálny prokurátor Dušan K. ostáva vo väzbe. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 4T NS SR na utorkovom neverejnom zasadnutí sťažnosť obvineného, podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorým bol vzatý do väzby, zamietol ako nedôvodnú.

„Senát, rovnako, ako sudkyňa pre prípravné konanie, zistil u obvineného existenciu kolúznej a preventívnej väzby. Senát zároveň zamietol aj sťažnosť manželky obvineného,“ dodala Važanová.

Obvineného Dušana K. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) 22. októbra. Neskôr polícia oznámila, že špeciálny prokurátor čelí obvineniam z korupcie, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Viac k témam: špeciálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Špeciálny prokurátor Kováčik ostáva vo väzbe, senát zamietol aj sťažnosť jeho manželky © SITA Všetky práva vyhradené.