Špecializovaný trestný súd vytýčil pojednávanie s advokátom Farkašovským, vo veci rozhodol už viackrát

Slovensko Správy

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 16. septembra hlavné pojednávanie s advokátom Alexandrom F. Ten čelí obžalobe pre trestný čin nepriamej korupcie formou účastníctva. Súd pritom v jeho prípade už viackrát rozhodol. Prvýkrát ho uznal za vinného ešte v roku 2015 a následne aj v roku 2017.

V oboch prípadoch mu uložil trest 10 mesiacov väzenia s podmienečným odkladom na 18 mesiacov. Zároveň dostal aj peňažný trest 3 000 eur a zákaz činnosti vykonávať funkciu advokáta päť rokov. V oboch prípadoch však Najvyšší súd SR verdikt zrušil a vec vrátil prvostupňovému súdu na opätovné prerokovanie a rozhodnutie.

Naposledy ŠTS konštatoval vinu košického advokáta v júli 2020. V septembri tak v jeho veci bude rozhodovať už po štvrtýkrát.

Podľa obžaloby advokát žiadal ešte v roku 2011 od svojej klientky finančné prostriedky, údajne určené pre sudcu Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodovať o mimoriadnom opravnom prostriedku. Podľa polície išlo o sumu 20 až 30-tisíc eur. Obžalovaný v rámci opakovaných procesov trval na svojej nevine.

Viac k témam: advokáti, korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Špecializovaný trestný súd vytýčil pojednávanie s advokátom Farkašovským, vo veci rozhodol už viackrát © SITA Všetky práva vyhradené.