Španielsko po siedmich týždňoch uvoľnilo zákaz vychádzania, tisíce ľudí vyrazili na čerstvý vzduch

Správy Svet

2.5.2020 (Webnoviny.sk) – Tisícky Španielov v sobotu ráno po siedmich týždňoch zákazu vychádzania vyrazili na čerstvý vzduch, aby si zabehali alebo si zajazdili na bicykli.

Viac o téme: Koronavírus

Mohli tak spraviť po tom, ako tamojšie úrady uvoľnili prísne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. Čas, ktorý môžu stráviť vonku, je však rozdelený podľa vekových skupín a aktivít, aby sa zabránilo vzniku veľkých davov a ohrozeniu rizikovej populácie. Deti mohli ísť prvý raz von už minulý týždeň.

Ľudia majú byť opatrní a zodpovední

Slnečné počasie v Barcelone pritiahlo mnohých na prímorskú promenádu, no vstup na pláž je stále zakázaný. Ľudia tiež majú podľa pokynov dodržiavať aspoň dvojmetrové odstupy, to však na niektorých miestach nebolo možné.

„Dnes robíme ďalší krok v uvoľňovaní obmedzení, no musíme byť opatrní a zodpovední,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter premiér Pedro Sánchez.

„Vírus je stále s nami. Musíme rešpektovať pravidlá aj pokyny na dodržiavanie hygieny a sociálnych odstupov,“ dodal.

Jeden z najprísnejších zákazov vychádzania

Španielsko do dnešného dňa potvrdilo 216 582 prípadov nákazy novým koronavírusom a 25 100 úmrtí.

Zákaz vychádzania, s výnimkou nevyhnutných prípadov, ktorý bol jedným z najprísnejších na svete, v krajine platil od 14. marca a podľa odborníkov pomohol znížiť denný prírastok nových prípadov z vyše 20 % na menej než jedno percento.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsko po siedmich týždňoch uvoľnilo zákaz vychádzania, tisíce ľudí vyrazili na čerstvý vzduch © SITA Všetky práva vyhradené.