Smeráci a kotlebovci zvolávajú brannobezpečnostný výbor, chcú riešiť situáciu na hraniciach

Slovensko Správy

29.4.2020 (Webnoviny.sk) –

Opozičné politické strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) a Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) plánujú zvolať zasadnutie brannobezpečnostného výboru parlamentu, na ktorom chcú riešiť situáciu na hraniciach.

Na stredajšej tlačovej konferencii pred budovou Národnej rady SR (NR SR) o tom informoval líder ĽSNS Marian Kotleba. Hlavného hygienika Jána Mikasa žiada, aby do výnimiek pre občanov, ktorým bude umožnený vstup na Slovensko bez absolvovania povinnej štátnej karantény, zaradili aj deti v sprievode ich rodičov a osoby staršie ako 65 rokov. Parlamentný výbor zvoláva jeho predseda alebo v jeho neprítomnosti podpredseda.

„Boli sme sa pozrieť na hraničnom priechode, ako polícia narába s rodičmi a deťmi, lebo sme dostali množstvo sťažností od občanov. Oslovili sme opozičných partnerov zo strany Smer-SD a spoločne sme získali dostatok podpisov na zasadnutie brannobezpečnostného výboru, ktorý požadujeme zvolať do 24 hodín,“ priblížil Kotleba.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj predsedu brannobezpečnostného výboru Juraja Krúpu (OĽaNO).

Viac k témam: výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Smeráci a kotlebovci zvolávajú brannobezpečnostný výbor, chcú riešiť situáciu na hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.