Slovensko zavrie hraničné priechody s Poľskom, otvorené zostanú iba Trstená a Vyšný Komárnik

Slovensko Správy

17.3.2020 (Webnoviny.sk) – Slovensko v utorok od 12:00 uzatvorí hraničné priechody s Poľskou republikou. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, poľská strana ohlásila, že v prevádzke bude mať zatiaľ dva priechody, na ktoré je presmerovaná kamiónová a osobná doprava, a to Trstenú a Vyšný Komárnik. Ostatné priechody budú zatvorené.

Viac o téme: Koronavírus

Na úseku štátnej hranice s Poľskou republikou budú tak zavreté priechody: Palota – Radoszyce, Vyšný Komárnik – Barwinek, Becherov – Konieczna, Kurov – Muszynka, Čirč – Leluchów, Mníšek nad Popradom – Piwniczna, Lysá nad Dunajcom – Niedzica, Podspády – Jurgów, Tatranská Javorina – Lysa Poľana, Suchá Hora – Chocholów, Trstená – Chyžné, Bobrov – Winiarczykówka, Oravská Polhora – Korbielów, Novoť – Ujsoly a Skalité – Zwardoň.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Štátni príslušníci Ukrajiny a cudzinci s trvalým pobytom na Ukrajine môžu od utorka od 08:00 do 22. marca do 18:00 prekročiť vonkajšiu hranicu zo Slovenskou republikou na Ukrajinu na hraničnom priechode Vyšné Nemecké aj pešo. Hraničná a colná kontrola na výstupe zo SR sa bude vykonávať na autobusovom termináli. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická.

Uzatvorené sú aj malé hraničné prechody s Českou republikou, Maďarskom a Rakúskom. Veľké zostávajú otvorené. Stále však platí, že na Slovensko sa dostanú len občania so slovenským pasom, ako aj trvalým či prechodným pobytom.

Viac k témam: hraničný priechod, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko zavrie hraničné priechody s Poľskom, otvorené zostanú iba Trstená a Vyšný Komárnik © SITA Všetky práva vyhradené.