Slovensko pomôže Ukrajine v boji s pandémiou, Čaputová pozvala Zelenského na návštevu

Slovensko Správy

26.5.2020 (Webnoviny.sk) – Slovensko rokuje s Ukrajinou o poskytnutí ventilačných prístrojov či testov na boj s pandémiou. Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti prezidentka SR Zuzana Čaputová. Priblížila, že v utorok 26. mája telefonovala s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Ten podľa nej prijal pozvanie prezidentky na oficiálnu návštevu Slovenska.

Znak pokračujúceho partnerstva

„Situácia na Ukrajine v súvislosti s pandémiou nie je jednoduchá a som hrdá na to, že Slovensko v týchto dňoch podalo Ukrajine pomocnú ruku, vrátane poskytnutia ochranných prostriedkov, dezinfekcie či sanitiek,“ napísala. Dodala, že s Ukrajinou sa rokuje aj o poskytnutí ventilačných prístrojov či testov na Covid-19.

Čaputová verí, že aj toto pomôže Ukrajine postupne situáciu stabilizovať. Priblížila, že Zelenskyj prijal pomoc Slovenska ako znak pokračujúceho partnerstva a priateľstva aj v tejto zložitej situácii.

Konflikt na východe pokračuje

So Zelenským sa prezidentka rozprávala aj o pomeroch na Ukrajine. Ako uviedla na sociálnej sieti, v rozhovore jej prezradil, že situácia na východe krajiny sa nezlepšuje a konflikt stále pokračuje. „Opätovne som vyjadrila podporu Ukrajine a jej suverenite a územnej celistvosti,” dodala.

Čaputová by mala Zelenského privítať v Bratislave hneď, ako to zdravotná a pandemická situácia dovolí. Od prezidenta prostredníctvom slovenskej ambasády v Kyjeve dostala tradičnú ukrajinskú vyšívanku.

Viac k témam: prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko pomôže Ukrajine v boji s pandémiou, Čaputová pozvala Zelenského na návštevu © SITA Všetky práva vyhradené.