Slováci sa za prácou cez hranice s Maďarskom dostanú, nebudú musieť byť ani v karanténe

Slovensko Správy

17.3.2020 (Webnoviny.sk) – Slováci, ktorí bývajú na maďarskom pohraničnom území, budú môcť cestovať za prácou na Slovensko. Agentúru SITA o tom informoval Petar Lazarov, hovorca ministerstva vnútra. Dohoda medzi slovenským a maďarským ministerstvom vnútra zabezpečí voľný cezhraničný pohyb občanov Slovenska, ktorí bývajú alebo pracujú na území Maďarska najviac do 30 kilometrov od svojich hraníc a rovnaké pravidlá budú platiť pre občanov Maďarskej republiky, ktorí žijú alebo pracujú na Slovensku.

Voľný cezhraničný pohyb týchto Slovákov bude platiť od štvrtka 19. marca 2020. Týmto opatrením sa vyrieši aj situácia slovenských občanov v Rajke a susedných obciach. Na túto skupinu slovenských občanov sa nevzťahujú povinné karanténne opatrenia,“ informuje Lazarov s tým, že rovnaké pravidlá budú platiť pre občanov Maďarskej republiky, ktorí žijú alebo pracujú na Slovensku.

Viac o téme: Koronavírus

Akékoľvek ďalšie úpravy tejto bilaterálnej dohody budú závisieť od nárastu výskytu pozitívnych prípadov koronavírusu na dotknutých územiach,“ dodal hovorca.

Viac k témam: hraničné kontroly, hraničný priechod, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci sa za prácou cez hranice s Maďarskom dostanú, nebudú musieť byť ani v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.