Slováci by mali urýchlene opustiť Indiu, lety sa rušia a doprava môže byť čoskoro už nedostupná

Správy Svet

5.5.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) vydalo v súvislosti s pandemickou situáciou v Indii štvrtý stupeň odporúčania pre turistov. V praxi teda rezort radí všetkým Slovákom v krajine, aby ju čo najskôr opustili. Informuje o tom na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

MZVEZ SR upozorňuje na rapídne sa zhoršujúcu situáciu v krajine, za ktorou stojí pandémia ochorenia COVID-19. Kvôli pandémii je v krajine obmedzená až nedostupná zdravotná starostlivosť, čo môže viesť k ohrozeniu zdravia a života.

„Viaceré letecké spoločnosti obmedzujú dostupnosť letov z a do krajiny a zvyšuje sa možnosť nedostupnosti dopravy z krajiny do vlasti,“ upozorňuje rezort. Slováci sa nemôžu vrátiť z Indie napríklad cez územie Nemecka. Umožnený je tak len tranzit pasažierov cez krajiny mimo Schengenského priestoru.

V prípade núdze môžu Slováci v Indii kontaktovať pohotovostnú linku Veľvyslanectva SR v Dillí na telefónnom čísle +919818799477.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci by mali urýchlene opustiť Indiu, lety sa rušia a doprava môže byť čoskoro už nedostupná © SITA Všetky práva vyhradené.