Situácia v Bosne sa drasticky zhoršila, Sarajevo zavádza lockdown s nočným zákazom vychádzania

Správy Svet

19.3.2021 (Webnoviny.sk) – Bosnianska metropola Sarajevo zavádza lockdown v snahe zvládnuť prudký nárast nových infekcií koronavírusom. V piatok začína platiť nočný zákaz vychádzania v čase od 21:00 do 5:00.

Od soboty budú môcť reštaurácie a bary zákazníkov obsluhovať iba prostredníctvom donáškových služieb. Opatrenia sú podľa úradov potrebné vzhľadom na „drasticky zhoršenú“ epidemickú situáciu v meste.

Viac o téme: Koronavírus

Nové denné prírastky infekcií, ktoré sa pred niekoľkými týždňami pohybovali v stovkách, vzrástli na vyše 1 700. To stupňuje tlak na už oslabený systém zdravotnej starostlivosti a prudko sa zvýšil aj počet úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19.

V balkánskej krajine s 3,3 miliónmi obyvateľov sa zatiaľ nezačala masívna vakcinačná kampaň. Bosna doteraz uplatňovala uvoľnený prístup, v rámci ktorého boli počas zimnej sezóny otvorené lyžiarske strediská.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia v Bosne sa drasticky zhoršila, Sarajevo zavádza lockdown s nočným zákazom vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.