Silný vietor rušil tradičné karnevaly v Nemecku aj Holandsku, účastníkom odfúklo časti kostýmov

Správy Svet

23.2.2020 (Webnoviny.sk) – Viacero miest v Nemecku muselo pre silný vietor a lejaky zrušiť na poslednú chvíľu svoje tradičné karnevalové sprievody. Zlé počasie ovplyvnilo oslavy napríklad v Kolíne nad Rýnom i neďalekom Düsseldorfe. Desiatky karnevalov pre silný nárazový vietor zrušili aj v susednom Holandsku.

„V záujme ochrany všetkých účastníkov, sa sprievody nemôžu konať,“ vysvetlili kolínski predstavitelia v stanovisku. Niektorí účastníci sprievodov už boli na ceste, keď im vietor odfúkol časti kostýmov, dodali. Na sprievodoch v Kolíne sa malo zúčastniť zhruba 8 000 ľudí a prizerať sa im ďalšie desaťtisíce.

Pre búrku zrušili karnevalové podujatia aj v ďalších mestách v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, ako sú Emmerich, Essen a Salzkotten. Podobne sa v dôsledku počasia rozhodli aj Heiligenstadte v spolkovej krajine Durínsko a meste Fulda v Hesensku, kde zrušili detský sprievod s približne tisíc účastníkmi a do 30-tisíc divákmi, píše agentúra AP.

Počasie by sa podľa meteorológov malo v pondelok upokojiť. Predpokladá sa, že sa tak väčšina pondelkových veľkých karnevalových osláv uskutoční.

Viac k témam: karneval, počasie, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Silný vietor rušil tradičné karnevaly v Nemecku aj Holandsku, účastníkom odfúklo časti kostýmov © SITA Všetky práva vyhradené.