Sídlo Európskeho parlamentu otvorí svoje dvere bezdomovcom, počas koronakrízy im bude poskytovať teplú stravu

Správy Svet

8.4.2020 (Webnoviny.sk) – Európsky parlament (EP) v Bruseli otvorí počas koronavírusovej krízy svoje dvere ľuďom v núdzi. „Po dohode s hlavným mestom Brusel sme sa rozhodli dať časť našej budovy počas tejto mimoriadnej zdravotnej situácie k dispozícii bezdomovcom a najslabším v spoločnosti,“ uviedol v stredu predseda europarlamentu David Sassoli.

Okrem toho budú parlamentné kuchyne v Bruseli, Štrasburgu a Luxemburgu pripravovať viac než tisíc jedál denne, ktoré dostanú títo ľudia a tiež zamestnanci zdravotníctva, oznámil Sassoli.

„Chceme podporiť tých, ktorí trpia a ktorí neúnavne pracujú v našich nemocniciach,“ vysvetlil šéf EP.

Viac o téme Koronavírus

Sassoli už predtým informoval, že v priestoroch európskeho parlamentu v Štrasburgu vznikne testovacie stredisko pre nový koronavírus a tiež poradné miesto pre pacientov.

Minulý týždeň tiež oznámil, že dajú belgickým úradom k dispozícii zdravotnícke oddelenie parlamentu v Bruseli, ako aj stovku parlamentných vozidiel.

Viac k témam: bezdomovci, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Sídlo Európskeho parlamentu otvorí svoje dvere bezdomovcom, počas koronakrízy im bude poskytovať teplú stravu © SITA Všetky práva vyhradené.