Severná Kórea uskutočnila kľúčový test v stredisku, z ktorého odpaľuje rakety dlhého doletu

Správy Svet

14.12.2019 (Webnoviny.sk) – Komunistická Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) uskutočnila v piatok ďalší test vo svojom stredisku, z ktorého odpaľuje rakety dlhého doletu. Test zatiaľ nepotvrdila Južná Kórea ani iní zahraniční pozorovatelia, a ani Severná Kórea nešpecifikovala, o čo presne išlo.

Severokórejská akadémia vojenských vied v sobotu oznámila iba toľko, že krajina v piatok uskutočnila „kľúčový test„, ktorý ešte viac posilní jej „schopnosť spoľahlivého strategického jadrového zastrašovania„.

Podobné oznámenia prichádzajú zo strany Severnej Kórey v poslednom čase stále častejšie, čo podľa agentúry The Associated Press (AP) bude asi súvisieť s tým, že Severná Kórea sa snaží tlačiť na amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby sa vrátil k rokovaciemu stolu.

Severokórejský líder Kim Čong-un dal nedávno Trumpovi pod hrozbou rôznych tradičných vyhrážok ultimátum, aby do konca tohto roka opäť naštartoval rokovania medzi USA a KĽDR na najvyššej úrovni, ktoré sú momentálne pozastavené.

Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea uskutočnila kľúčový test v stredisku, z ktorého odpaľuje rakety dlhého doletu © SITA Všetky práva vyhradené.