Šeliga podáva trestné oznámenie, na komunikáciu Vadala – Trošková reagoval aj Raši

Slovensko Správy

12.5.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 12. mája, 13:58

Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za účelom zistenia, odkiaľ mala Mária Trošková utajované informácie. Informoval o tom na utorkovej tlačovej konferencii pred budovou NR SR.

Denník Sme v utorok totiž informoval, že správy, ktoré zachytili slovenskí policajti v telefóne Antonina Vadalu pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ukazujú, že s ním Mária Trošková ako hlavná štátna radkyňa neriešila len súkromné témy.

Bezpečnostnú previerku nemala

„Siska ma eviduje ako tvojho bieleho koňa ty ch..j a mam to od najvyššieho človeka,“ písala podľa denníka Trošková Vadalovi. Šeliga sa v tejto súvislosti pýta, odkiaľ mala Trošková informácie.

„Logika v tomto nepustí. Mohla ich mať od pána Jasaňa alebo ich mala od Roberta Fica (obaja Smer-SD), ktorého Marian K. označoval ako šéfa? Alebo ich mala od nejakej tretej osoby?“ pýtal sa Šeliga. Podľa neho nie je možné, aby hlavná štátna radkyňa Trošková bez bezpečnostnej previerky disponovala informáciami, ktoré podliehajú utajeniu.

Ak sa potvrdí, že Trošková mala utajované informácie, tak ide podľa Šeligu o trestný čin vyzradenia utajovanej skutočnosti a „my vieme, že pani Trošková bezpečnostnú previerku nemala“.

Agropodvody na východnom Slovensku

Keďže Slovenská informačná služba (SIS) sa zaoberala agropodvodmi na východnom Slovensku, aj premiér ako prijímateľ informácií od SIS mal mať podľa Šeligu tieto informácie a mal vedieť, že Trošková je v kontakte s Vadalom, respektíve Vadala je podozrivý z toho, že nelegálne získava agrodotácie.

„Na čo sú premiérovi informácie, ak nemá informácie o tom, že jeho kolegyňa, hlavá štátna radkyňa môže byť prepojená na taliansku mafiu? Pýtam sa, či Robert Fico toto vedel? Ak to nevedel, prečo to nevedel? Ak to vedel, prečo nekonal? Prečo kryl pani Troškovú a pána Vladalu?“ dodal Šeliga.

Raši si počká na overené informácie

Podpredseda Smeru-SD Richard Raši na informácie o Vadalovi a Troškovej v utorok reagoval, že najskôr treba vedieť, čo je pravda, a čo nie.

„Sme pripravení sa vyporiadať s informáciami. Smerujeme k tomu, že budeme mať jednu férovú, vnútrostranícku, slušnú súťaž o to, kto bude stranu viesť a pri tej sa vysporiadame s úplne všetkým,“ povedal Raši s odkazom na to, že o kreslo predsedu strany sa chce uchádzať okrem Roberta Fica aj podpredseda strany Peter Pellegrini.

Raši dodal, že by si počkal na informáciu, či je vôbec pravda, že by chcel Vadala niečo vybavovať cez Troškovú u Fica.

>>> Správu aktualizujeme

Viac k témam: podpredseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Šeliga podáva trestné oznámenie, na komunikáciu Vadala – Trošková reagoval aj Raši © SITA Všetky práva vyhradené.