SaS chce zvolanie mimoriadneho bezpečnostného výboru, dôvodom je podpálenie auta politika Kaplana (video)

Slovensko Správy

25.6.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) bude žiadať o zvolanie mimoriadneho bezpečnostného výboru parlamentu. Dôvodom je podpálenie auta Milana Kaplana, ktorý je aktivistom a kandidátom na post primátora Michaloviec. Informoval o tom  z komunikačného oddelenia SaS.

Podľa okresného predsedu SaS v Michalovciach Radovana Geciho bola motívom s najväčšou pravdepodobnosťou politická práca Kaplana. „Podpáliť auto komunálnemu politikovi, v deň narodenín jeho dcérky, je jasný odkaz s cieľom zastrašiť každého, kto bude bojovať za spravodlivosť,“ uviedla SaS.

Na mimoriadnom bezpečnostnom výbore parlamentu by sa mal podľa SaS zúčastniť aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) a prezident policajného zboru Štefan Hamran.

„Milan Kaplan je aktivista a regionálny politik známy tým, že dlhé roky odvážne poukazuje na porušovanie zákonov, klientelizmus a korupciu v regióne. Je to slušný človek, ktorý si zaslúži plnú podporu nás všetkých,” povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová a dodala, že bude na ministra vnútra a policajného prezidenta apelovať, aby vyšetrenie tohoto prípadu patrilo medzi priority.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdroj: Webnoviny.sk – SaS chce zvolanie mimoriadneho bezpečnostného výboru, dôvodom je podpálenie auta politika Kaplana (video) © SITA Všetky práva vyhradené.