S odberom vzoriek u Slovákov podozrivých na Covid-19 pomáhajú aj hasiči

Slovensko Správy

5.4.2020 (Webnoviny.sk) – Odbery vzoriek u osôb s podozrením na ochorenie Covid-19 vykonávajú aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia HaZZ Zuzana Farkasová, posádka hasičskej záchrannej služby z Trnavy vykonávala odbery na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Pezinku a po ukončení činností vzorky previezla do špeciálnych laboratórií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave.

Viac o téme: Koronavírus

„Odbery sa uskutočnili tiež v Kúpelno-liečebnom ústave Družba v Bardejove, kde ich odobrala posádka hasičov z Prešova, na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Jáne posádkou zo Žiliny a v Inštitúte pre verejnú správu v Bratislave posádkou z Radlinského ulice,“ povedala Farkasová.

V týchto chvíľach podľa hovorkyne hasiči odoberajú vzorky repatriantom vo Vojenskom obvode Lešť, konkrétne sú v nasadení tri posádky hasičskej záchrannej služby z Banskej Bystrice, Trenčína a zo Žiliny.

„S odbermi sa bude pokračovať aj v karanténnom zariadení v Gabčíkove, kam už smerujú hasiči z Nitry. Odbery vzoriek vykonávajú príslušníci HaZZ s najvyšším stupňom ochrany,“ dodala Farkasová

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – S odberom vzoriek u Slovákov podozrivých na Covid-19 pomáhajú aj hasiči © SITA Všetky práva vyhradené.