Rušnú noc mali pre intenzívne búrky aj hasiči v Žilinskom kraji, najviac práce mali s popadanými stromami

Slovensko Správy

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Spolu 39 zásahov profesionálnych a dobrovoľných hasičov si v Žilinskom kraji vyžiadali večerné a nočné búrky. Podľa Michala Kypusa z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline celkom zasahovalo 66 profesionálnych a 83 dobrovoľných hasičov a bolo nasadených 44 kusov hasičskej techniky.

Príslušníci HaZZ v Žiline zasahovali sedemkrát, ich kolegovia z Okresného riaditeľstva HaZZ v Dolnom Kubíne mali o tri zásahy menej. „Hasiči prevažne odstraňovali stromy a konáre, ktoré popadali na cesty a železničnú trať, čistili upchaté priepusty na cestách a odčerpávali vodu zo zatopených rodinných domov a ulíc,“ priblížil prácu hasičov Kypus.

Pripomenul tiež, že po polnoci hasiči zo Žiliny, Martina a Turčianskych Teplíc pomáhali pri evakuácii detí zo stanového tábora v Turčeku, kde po zásahu bleskom zomrel sedemročný chlapec a ďalších sedem detí sa zranilo.

Viac k témam: počasie, popadané stromy, silné búrky
Zdroj: Webnoviny.sk – Rušnú noc mali pre intenzívne búrky aj hasiči v Žilinskom kraji, najviac práce mali s popadanými stromami © SITA Všetky práva vyhradené.