Rusko poslalo USA „humanitárnu pomoc“, za polovicu zdravotníckeho materiálu si museli zaplatiť

Správy Svet

2.4.2020 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty zaplatili za polovicu zdravotníckeho materiálu, ktorý im tento týždeň v súvislosti s pandémiou koronavírusu poslalo Rusko ako „humanitárnu pomoc“. Informovalo o tom ruské ministerstvo zahraničia. Druhú polovicu nákladov pokryl ruský štátny investičný fond.

Viac o téme: Koronavírus

Spolupráca Putina a Trumpa

Vojenské lietadlo naložené zdravotníckym vybavením a maskami vzlietlo z Moskvy v stredu ráno po telefonickom rozhovore medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Obaja lídri spolu hovorili o spolupráci v boji proti novému vírusu.

Kritika Kremľa za pomoc USA

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov označil zásielku za „humanitárnu pomoc“ a povedal, že Trump ju „s vďakou“ prijal. Americké ministerstvo zahraničia vo štvrtok zverejnilo stanovisko, podľa ktorého materiál od Ruska kúpilo. Ruský rezort zahraničia následne spresnil, že zaplatili len za polovicu.

Správy o tom, že Rusko poslalo zdravotnícky materiál do USA, vyvolali medzi kritikmi Kremľa pobúrenie. Počet prípadov nákazy v krajine totiž rastie a nemocnice naprieč krajinou sa sťažujú na nedostatok ochranných pomôcok a vybavenia potrebných na liečenie pacientov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rusku, Koronavírus COVID-19 v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko poslalo USA „humanitárnu pomoc“, za polovicu zdravotníckeho materiálu si museli zaplatiť © SITA Všetky práva vyhradené.