Ruskí záchranári našli telá ôsmich obetí havárie vrtuľníka na Kamčatke, niektoré sa už podarilo vytiahnuť

Správy Svet

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Ruskí záchranári našli telá ôsmich obetí minulotýždňovej havárie turistickej helikoptéry. Stroj Mi-8 sa zrútil do Kurilského jazera na odľahlom polostrove Kamčatka. Vo vrtuľníku sa v čase nehode viezlo 13 turistov a traja členovia posádky. Nehodu prežilo osem osôb.

Päť tiel sa podarilo vytiahnuť, zvyšné tri zostali v troskách helikoptéry pod hladinou jazera v hĺbke 120 metrov. Helikoptéru vyrobenú počas sovietskej éry pred 37 rokmi prevádzkoval miestny súkromný dopravca Vityaz-Aero. Jeho riaditeľ uviedol, že nedávno prešiel údržbou a bol v dobrom stave.

Mi-8 sú dvojmotorové helikoptéry navrhnuté v 60. rokoch minulého storočia. Dodnes sú často používané v Rusku, niekdajších sovietskych a mnohých ďalších krajinách.

Polostrov Kamčatka ležiaci viac ako 6-tisíc kilometrov východne od Moskvy patrí predovšetkým pre nedotknutú prírodu medzi obľúbené turistické destinácie. Minulý mesiac sa na Kamčatke zrútilo lietadlo Antonov An-26 smerujúce z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana. Nikto zo šiestich členov posádky a 22 pasažierov haváriu neprežil.

Viac k témam: havária lietadla, havária vrtuľníka, obete, pád vrtuľníka, tragédia, vrtuľník
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí záchranári našli telá ôsmich obetí havárie vrtuľníka na Kamčatke, niektoré sa už podarilo vytiahnuť © SITA Všetky práva vyhradené.