Rodinný dom v Udiči zachvátil požiar, hasiči pri obhliadke našli telo bez známok života

Slovensko Správy

24.3.2020 (Webnoviny.sk) – Pri požiari, ktorý 23. marca vypukol v jednom z rodinných domov v Udiči v okrese Považská Bystrica, zahynula jedna osoba. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík. Požiar likvidovali piati príslušníci HaZZ z Považskej Bystrice s dvoma zásahovými vozidlami.

„Hasiči po príchode na miesto udalosti zistili, že objekt je zadymený, pričom podľa informácií od ohlasovateľa sa v dome mala nachádzať jedna osoba. Počas hasenia bol vykonávaný prieskum domu, pri ktorom hasiči našli telo osoby bez známok života,“ uviedol k zásahu Petrík.

Profesionálnym hasičom asistovali aj dobrovoľní hasiči z Udiče. „Po likvidácii požiaru bol celý objekt vyvetraný. Následne prostredníctvom termovíznej kamery bol vykonaný záverečný monitoring požiariska, po čom bolo miesto udalosti odovzdané príslušníkom polície,“ dodal Petrík s tým, že príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Viac k témam: požiar, smrť
Zdroj: Webnoviny.sk – Rodinný dom v Udiči zachvátil požiar, hasiči pri obhliadke našli telo bez známok života © SITA Všetky práva vyhradené.