Raketová paľba takmer zasiahla civilný Airbus A320, musel zmeniť svoju trasu

Správy Svet

7.2.2020 (Webnoviny.sk) – Civilné lietadlo nad Sýriou muselo zmeniť trasu letu po tom, čo ho takmer zasiahli rakety tamojšieho systému protivzdušnej obrany. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

Podľa stanoviska ministerstva, ktoré citovali ruské médiá, plánovalo civilné lietadlo pristáť v Damasku, keď Sýria protilietadlovou paľbou odpovedala na údajný izraelský útok. Stalo sa tak vo štvrtok ráno. Airbus 320 následne zamieril na ruskú leteckú základňu Humajmím na severozápade Sýrie. Na palube bolo údajne viac než 172 ľudí.

Nie je jasné, aké lietadlo to presne bolo. Ruské médiá uviedli, že priletelo z iránskej metropoly Teherán. Podľa niektorých prvotných správ to bol ruský stroj, iné informácie naznačujú, že lietadlo bolo sýrske.

Hovorca ruského rezortu obrany Igor Konašenkov obvinil izraelskú armádu, že „využíva prítomnosť civilných aeroliniek ako štít proti sýrskej protilietadlovej paľbe“ počas svojich vzdušných bojových operácií. Izrael sa ku štvrtkovému incidentu nevyjadril.

Viac k témam: Airbus A320, raketové systémy, raketový útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Raketová paľba takmer zasiahla civilný Airbus A320, musel zmeniť svoju trasu © SITA Všetky práva vyhradené.