Rajtár podal trestné oznámenie, chce poukázať na prepojenia albánskej mafie aj na Slovensku

Slovensko Správy

18.12.2019 (Webnoviny.sk) – Nezaradený poslanec Jozef Rajtár podal na generálnej prokuratúre trestné oznámenie, ktoré sa týka možného spáchania trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Ako ďalej agentúru SITA informoval PR manažér Demokratickej strany Róbert Buček, účelom je poukázať na mimoriadne podozrivé transakcie organizovaných skupín siahajúcich na Balkán.

Je to živá vec

„Časť z týchto podozrení bola publikovaná medzinárodným tímom investigatívnych novinárov ako pokračovanie práce zavraždeného novinára Jána Kuciaka,“ povedal Rajtár.

Trestné oznámenie podľa vlastných slov nateraz nemôže zverejniť, keďže na neho boli podané žaloby a trestné oznámenia zo strany Husnirizu Kukuliho z Levíc. „Je to živá vec,“ uviedol.

Trestné oznámenie sa podľa Rajtára skladá z troch častí. „Okrem publikovaných zdrojov z Kuciakovho tímu sú jeho súčasťou podozrivé fakty z verejných zdrojov, napríklad Finstatu a náčrt ďalších závažných prepojení medzi albánskou mafiou, vadalcovami, tureckými, slovenskými a ďalšími skupinami,“ dodal Rajtár.

Styky s Kukuliovcami

Poslanec už v minulosti hovoril o údajných aktivitách macedónsko-albánskej skupiny Kukuliovcov z Levíc, styky s nimi vyčítal napríklad bývalému vysokopostavenému policajnému funkcionárovi Bernardovi Slobodníkovi.

Policajný prezident Milan Lučanský v tejto súvislosti reagoval, že podozrenie z prepojenia Slobodníka na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu. „Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát,“ zdôraznil.

Viac k témam: mafia, trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rajtár podal trestné oznámenie, chce poukázať na prepojenia albánskej mafie aj na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.