Putin chce zastaviť koronavírus týždňom plateného voľna, Moskva nariadila zákaz vychádzania

Správy Svet

30.3.2020 (Webnoviny.sk) – Rusko chce zastaviť ďalšie šírenie koronavírusu pomocou týždňa pracovného voľna. Ide o jedno z viacerých opatrení vlády, ktoré v pondelok vstúpili do platnosti. Na príkaz prezidenta Vladimira Putina má väčšina ruskej spoločnosti odpočívať, platy však ľuďom pôjdu aj naďalej.

Supermarkety, lekárne a nemocnice ostanú otvorené. Obyvateľstvo má teraz ukázať „disciplínu a zodpovednosť“ a ostať doma, apeloval Putin na obyvateľov.

Viac o téme: Koronavírus

Starosta Moskvy Sergej Sobianin okrem toho v nedeľu večer oznámil zavedenie všeobecného zákazu vychádzania. Platiť má rovnako od pondelka. Ako dlho potrvá, však nie je jasné. Byt môžu opustiť len tí, čo potrebujú ísť do práce, k lekárovi alebo nakupovať, píše sa vo vyhlásení. Takéto obmedzenia platili doteraz len pre ľudí nad 65 rokov.

Mnohí Rusi však zjavne využívajú nútené voľno na cestovanie. Guvernátor Krasnodarského kraja Veniamin Kondratjev na službe Instagram uviedol, že hotelové rezervácie „doslova deň po prezidentovom nariadení prudko stúpli, predovšetkým v Soči“. Mnohí preto pochybujú o tom, že týždňové voľno je tým správnym prostriedkom na zastavenie šírenia vírusu.

Viac k témam: Koronavírus, pracovné voľno, Sergej Sobianin, zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin chce zastaviť koronavírus týždňom plateného voľna, Moskva nariadila zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.