Protidrogová akcia v Novom Meste nad Váhom bola úspešná, polícii sa podarilo chytiť štyroch dílerov

Slovensko Správy

29.5.2020 (Webnoviny.sk) – Kriminalisti z Nového Mesta nad Váhom zadržali pri protidrogovej akcii štyri osoby podozrivé z drogovej trestnej činnosti.

Ako agentúru SITA informovala krajská policajná hovorkyňa Danka Adámiková, vyšetrovateľ obvinil dvoch mužov vo veku 37 a 39 rokov z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Muž s drogami aj obchodoval

„37-ročný obvinený muž z okresu Nové Mesto nad Váhom mal okrem zadovažovania si drog pre vlastnú potrebu tieto už dlhší čas v mieste svojho bydliska predávať ďalším konzumentom. Vyšetrovateľ podal podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby,“ uviedla policajná hovorkyňa.

Polícia vykonala domovú prehliadku

Pri domovej prehliadke policajti našli injekčné striekačky s obsahom kryštalickej látky, pričom v jednom prípade predbežne znalecké skúmanie potvrdilo prítomnosť metamfetamínu.

„Policajti zaistili rôzne súčasti motorových vozidiel, bicykel a elektrocentrálu, ktoré pravdepodobne pochádzajú z majetkovej trestnej činnosti, ktoré jednému z obvinených odberatelia drog mali dávať ako protihodnotu za dávky. V tomto prípade už vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin podielnictva,“ dodala Adámiková.

Viac k témam: domová prehliadka, drogy, metamfetamín, protidrogová razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Protidrogová akcia v Novom Meste nad Váhom bola úspešná, polícii sa podarilo chytiť štyroch dílerov © SITA Všetky práva vyhradené.