Prominentný britský právnik ubil líšku bejzbalkou, svoj čin zverejnil na sociálnej sieti

Správy Svet

27.12.2019 (Webnoviny.sk) – Prominentný britský právnik Jolyon Maugham, ktorý často vystupuje v médiách ako obhajca zotrvania Veľkej Británie v EÚ, sa vo štvrtok ráno pochválil na Twitteri tým, že na svojej záhradke ubil na smrť bejzbalkou líšku. Následne sa čudoval veľkému počtu – prirodzene predovšetkým negatívnych – reakcií, ktoré jeho post vyvolal, a snažil sa nájsť pre svoj čin odôvodnenie.

Briti ho spoznali inú tvár právnika

Dnes ráno som už zabil líšku s bejzbalkou. A vy sa máte ako?“ znela pôvodná správa, ktorú známy 48-ročný právnik zavesil krátko po ôsmej ráno na Twitter.

Briti ho doteraz poznali najmä ako šikovného právnika, ktorý založil iniciatívu s názvom Projekt Dobré zákony, a v rámci nej sa snažil prostredníctvom podaní na súdy spochybňovať legálnosť plánovaného vystúpenia Británie z únie. Vo štvrtok ho však ľudia spoznali aj ako necitlivého človeka, ktorý nevie, čo je zlé na ubití líšky bejzbalkou.

Líšku „odstránil efektívne“

Líška „sa zachytila do ochrannej siete okolo kurníka, a ja som nevedel, čo iné s ňou mám urobiť„, obhajoval sa po prvej vlne kritiky Maugham. „Kurence sú trochu vystrašené, ale inak sa majú fajn,“ vtipkoval aj naďalej.

Neskôr ešte ako ďalšie odôvodnenie uviedol, že líšky podľa neho „nie sú v tesnej blízkosti človeka veľmi priateľské„, a svoju obhajobu uzavrel konštatovaním, že líšku „odstránil efektívne„, čím chcel zrejme dokumentovať, že netrpela.

Already this morning I have killed a fox with a baseball bat. How’s your Boxing Day going?— Jo Maugham QC (@JolyonMaugham) December 26, 2019

Viac k témam: týranie zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk – Prominentný britský právnik ubil líšku bejzbalkou, svoj čin zverejnil na sociálnej sieti © SITA Všetky práva vyhradené.