Prokuratúra má dvojaký meter a zvoláme brannobezpečnostný výbor, bránia smeráci Fica

Slovensko Správy

5.12.2019 (Webnoviny.sk) – Členovia poslaneckého klubu Smer-SD vo štvrtok bránili predsedu strany Roberta F., ktorého obvinila polícia pre jeho obhajobu výrokov odsúdeného exposlanca ĽSNS Milana Mazureka. Na tlačovej konferencii, na ktorú prišla veľká časť poslancov Smeru-SD, vyhlásili, že s vyjadreniami svojho straníckeho predsedu súhlasia aj oni a sťažovali sa na údajný dvojaký meter prokuratúry.

Koniec demokracie na Slovensku

Líder Smeru-SD pred novinárov nepredstúpil, podľa poslanca Juraja Blanára by bolo pod jeho úroveň, aby tam obhajoval sám seba. Premiér a volebný líder Smeru-SD Peter Pellegrini na brífingu tiež nebol, popoludní odkázal, že treba rešpektovať akékoľvek rozhodnutie prokuratúry a polície.

Poslanec Juraj Blanár vyzdvihoval, že obvinený politik podporoval oslavy SNP a pomohol s vznikom múzea holokaustu v Seredi a aj preto ho nemožno porovnávať s exposlancom Mazurekom. Dodal, že poslanci zavolajú predstaviteľov prokuratúry a polície na brannobezpečnostný výbor parlamentu a budú sa ich na prípad pýtať.

„Ak začneme stíhať politikov za ich názory, tak začína koniec demokracie v Slovenskej republike a začína nová totalita,“ pridal sa poslanec Smeru-SD Ján Podmanický. „Dnes nemôžete povedať svoj názorov na Rómov,“ sťažoval sa Ľuboš Blaha.

Výroky Trubana o drogách

Poslanci Smeru-SD tvrdili, že prokuratúra či polícia mala ráznejšie postupovať aj pri výrokoch o drogách volebného lídra PS/Spolu Michala Trubana, v prípade pozemkov exprezidenta a šéfa Za ľudí Andreja Kisku.

Ako príklad uviedli aj schvaľovanie konania poslaneckého asistenta Filipa Rybaniča, ktorý dostal podmienečný trest za vyzradenie informácií o bankovom účte bývalého ministra vnútra za Smer-SD Roberta Kaliňáka. Členovia poslaneckého klubu tiež tvrdili, že síce súhlasia s výrokmi Roberta F., ale nie s výrokmi Mazureka.

Vyšetrovateľ NAKA vo štvrtok obvinil Roberta F. z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

„Napriek tomu, že Najvyšší súd SR rozhodol, že extrémistické výroky exposlanca Milana Mazureka sú trestným činom a odsúdil ho za ne, Robert F. mal s nimi verejne súhlasiť a tak svoj postoj šíriť cez sociálne siete. Môže mu hroziť trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ uviedla polícia.

Viac k témam: extrémizmus, obvinenie, predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra má dvojaký meter a zvoláme brannobezpečnostný výbor, bránia smeráci Fica © SITA Všetky práva vyhradené.