Progresívci počkajú s ústavnou sťažnosťou na postup koalície pri Ficovom procedurálnom návrhu

Slovensko Správy

7.1.2020 (Webnoviny.sk) – Koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) počká s podaním ústavnej sťažnosti na postup vládnej koalície do nasledujúcej parlamentnej schôdze. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa koalície Silvia Hudáčková. Predseda Národnej rady SR (NR SR) Andrej Danko zvolal ďalšiu schôdzu parlamentu na 21. januára.

Sťažnosť reaguje na procedurálny návrh predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorým sa z programu 53. schôdze NR SR vylúčila väčšina návrhov v prvom čítaní. Parlament následne neotvoril mimoriadnu schôdzu iniciovanú opozičnými poslancami NR SR na prerokovanie ich návrhov zákonov.

Národná rada sa na 53. schôdzi nezaoberala výraznou väčšinou návrhov, ktoré boli v prvom čítaní a pochádzali od opozície. Fico svoj návrh odôvodnil vytvorením dostatočného časového priestoru na rokovanie o štátnom rozpočte, ktorý plénum schválilo. Predseda Smeru-SD predložil návrh v mene troch koaličných poslaneckých klubov.

Do programu schôdze, ktorá sa bude konať 21. januára, bude zaradený zákon vrátený prezidentkou SR a všetky zatiaľ neprerokované body a hlasovania z 53. chôdze NR SR. Šéf zákonodarného zboru zaradí aj návrh uznesenia NR SR k Iraku.

Viac k témam: koalícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Progresívci počkajú s ústavnou sťažnosťou na postup koalície pri Ficovom procedurálnom návrhu © SITA Všetky práva vyhradené.