Prezidentka Čaputová vyzvala občanov k aktívnej účasti v parlamentných voľbách

Slovensko Správy

8.1.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová požiadala občanov k aktívnej účasti v parlamentných voľbách. Urobila tak prostredníctvom statusu na svojom oficiálnom facebookovom profile. Februárové voľby označila ako veľkú príležitosť rozhodnúť o budúcnosti Slovenska.

K odovzdaniu hlasu vyzvala ľudí žijúcich na Slovensku aj v zahraničí. „U niektorých z vás to bude možno jednoduché rozhodnutie, u niektorých to chce možno prekonať aj pocit frustrácie alebo rôzne dilemy. Zostaňte srdcom doma aj počas volieb a urobte tých pár nevyhnutných krokov k tomu, aby aj váš hlas mohol prispieť k tomu, ako bude vyzerať Slovensko po voľbách,“ napísala v statuse prezidentka.

Parlamentné voľby sú naplánované na sobotu, 29. februára. Občania môžu podať žiadosť o voľbu poštou zo zahraničia ešte 2 dni prostredníctvom stránky www.volby.srdcomdoma.sk. Na stránke si občania môžu vytvoriť žiadosť na zaslanie hlasovacích lístkov poštou a následne túto žiadosť odoslať na uvedenú e-mailovú adresu. Hlasovacie lístky im budú zaslané poštou do zahraničia.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, prezident SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová vyzvala občanov k aktívnej účasti v parlamentných voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.