Prezidentka Čaputová oceňuje prácu odborníkov, do všetkých zariadení pre seniorov poslala ďakovný list (video)

Slovensko Správy

24.4.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová oceňuje úsilie a nasadenie opatrovateliek, ošetrovateliek, sociálnych pracovníčok a zdravotníckeho personálu. Do všetkých zariadení sociálnych služieb, ktoré sa starajú o seniorov, poslala osobný ďakovný list. S viacerými z nich bola v kontakte aj prostredníctvom videorozhovorov.

Viac o téme: Koronavírus

Tlak, ktorému v súčasnosti čelia zriaďovatelia týchto zariadení, ich vedenie a najmä personál, je podľa prezidentky obrovský. Rovnako ako zodpovednosť, ktorú nesú za životy a zdravie svojich klientov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Oboznámila sa s problémami

Začiatkom týždňa sa prezidentka stretla s predstaviteľmi viacerých organizácií, ktoré združujú poskytovateľov sociálnych služieb, aby sa podrobne oboznámila s problémami, ktorým čelia.

Na stretnutí sa zúčastnili Anna Ghannamová z Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v SR, Cyril Korpesio zo Slovenskej katolíckej charity, Dana Grafiková z Komory opatrovateliek Slovenska, Lýdia Brichtová z Nezávislej platformy SocioFórum, Mária Kovaľová z Asociácie odborných pracovníkov sociálnych služieb a expertka Bratislavy na seniorov a znevýhodnené skupiny Táňa Sedláková.

Mnoho otvorených otázok

Prezidentka víta, že aktuálnou situáciou sa tento týždeň zaoberal aj Výbor NR SR pre sociálne veci. Vníma prísľuby ministrov, ale stále podľa nej zostáva množstvo otvorených otázok.

Preto sa rozhodla, že v pondelok popoludní sa v Prezidentskom paláci stretne s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milanom Krajniakom a ministrom zdravotníctva SR Marekom Krajčím.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Asociácia odborných pracovníkov sociálnych služieb (AOPSS), Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb, Koronavírus, opatrovateľky senior, ošetrovatelia, služby pre seniorov, SocioFórum, zdravotníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová oceňuje prácu odborníkov, do všetkých zariadení pre seniorov poslala ďakovný list (video) © SITA Všetky práva vyhradené.