Premiér Lesotha sa postaví pred súd, kde bude čeliť obvineniu z vraždy svojej exmanželky

Správy Svet

20.2.2020 (Webnoviny.sk) – Premiér Lesotha Thomas Thabane bude čeliť obvineniu z vraždy svojej bývalej manželky Lipolelo v júni 2017. Informovala o tom vo štvrtok polícia. Obvineniam v súvislosti s rovnakým prípadom už čelí aj premiérova súčasná žena Masesaiah, ktorá predtým nakrátko ušla z krajiny.

Policajný predstaviteľ Paseka Mokete uviedol, že premiér sa postaví pred súd v hlavnom meste Maseru v piatok, aby „čelil obvineniam z vraždy v súvislosti s usmrtením Lipolelo Thabaneovej”.

Osemdesiatročný líder Lesotha bude mať na krku tiež obvinenie z pokusu o vraždu v súvislosti so streľbou na inú osobu, ktorá bola v tom čase s jeho ženou, povedal Mokete. Policajné vyšetrovanie sa už podľa jeho slov skončilo a čoskoro obvinia aj ďalších ľudí.

Čin sa odohral len dva dni predtým, ako sa Thabane ujal svojho druhého funkčného obdobia. Thabane si vzal svoju súčasnú ženu približne dva mesiace po smrti prvej manželky. Premiér medzičasom oznámil, že koncom júla rezignuje na svoju funkciu.

Viac k témam: premiér, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Lesotha sa postaví pred súd, kde bude čeliť obvineniu z vraždy svojej exmanželky © SITA Všetky práva vyhradené.