Pred voľbami v Izraeli sa konal najväčší protest proti premiérovi Netanjahuovi za uplynulé mesiace

Správy Svet

21.3.2021 (Webnoviny.sk) – Tisíce Izraelčanov v sobotu večer demonštrovali pred oficiálnym sídlom premiéra Benjamina Netanjahua. Protesty proti premiérovi sa začali pred deviatimi mesiacmi a postupne strácali na sile. Sobotňajšie zhromaždenie v centre Jeruzalema však bolo najväčšie za uplynulé mesiace.

Zaočkovali tri štvrtiny dospelých

Protestujúci tvrdia, že premiér nemôže zastávať svoj úrad, keďže čelí obvineniam z korupcie. Mnohí ho tiež kritizujú v súvislosti s bojom proti koronavírusu.

V utorok sa v krajine budú konať voľby. Netanjahu sa spolieha, že mu víťazstvo zabezpečí aj úspešná vakcinačná kampaň.

Za tri mesiace sa v krajine podarilo zaočkovať tri štvrtiny dospelej populácie a v uplynulých týždňoch sa otvorila aj ekonomika.

Dvojciferná nezamestnanosť

Na COVID-19 však zomrelo viac ako šesťtisíc obyvateľov a ekonomika utrpela v dôsledku niekoľkých lockdownov. Nezamestnanosť sa pohybuje v dvojciferných číslach.

Prieskumy verejnej mienky predpovedajú tesné výsledky pre premiéra a jeho spojencov, ktorí sa usilujú o získanie väčšiny v 120-člennom parlamente.

Viac k témam: parlamentné voľby v Izraeli, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred voľbami v Izraeli sa konal najväčší protest proti premiérovi Netanjahuovi za uplynulé mesiace © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *